Adrian Mititelu nu a putut să se abțină. Ce a făcut după meciul dintre FCU Craiova și FCSB

Adrian Mititelu nu a putut să se abțină. gestul făcut după meciul dintre FCU Craiova și FCSB.

Echipa lui Gigi Becali a debutat cu o victorie în noul sezon, 3-1 în deplasarea cu FCU Craiova.

Unde a mers imediat după meciul dintre FCU Craaiova și FCSB

Adrian Mititelu a declarat că eșecul cu FCSB nu l-a supărat, dar chiar și așa, finanțatorul a mers direct la vestiare imediat după meci. A stat câteva minute și a avut o discuție separată cu atacantul Aurelian Chițu.

„Ne-a spus că se pot îmbunătăți lucrurile, că au fost mai buni în această seară. Dar că e primul meci și că trebuie să mergem mai departe”, a declarat Vlad Achim.

„I-am încurajat, le-am zis că nu e nicio tragedie. Ne-a bătut cea mai bună echipă din campionat, cea mai valoroasă. Sunt convins că echipa va crește”, a spus și Adrian Mititelu.

Adrian Mititelu: „Eu sunt optimist față de potențialul echipei”

În intervenția în direct a patronului FCU Craiova, de la GSP, după terminarea meciului, acesta a susținut că, oltenii au nevoie de un meci sau două pentru a intra în ritm și că el nu își va judeca echipa după eșecul cu FCSB.

„Mi-am dat seama după primele 10 minute că FCSB are o viteză în plus, sunt mai determinați și că nu avem cum să îi batem. Noi mai avem nevoie de un meci sau două pentru a intra în ritm. Eu sunt optimist față de potențialul echipei, nu o judec după ce s-a întâmplat astăzi. Ei au o valoare ridicată, vin după un titlu pierdut, determinați, mai bine fizic. Ei au avut un program cu amicale mai dificile.

Noi, din cauza plecării lui Janeiro, a trebuit să modificăm totul. Când simți că adversarul e mai bun fizic, mai proaspăt, începe să apară îndoiala. Vă zic eu că asta s-a întâmplat. FCSB a fost mai proaspătă ca niciodată. La meciul direct următor nu va mai fi acest raport de forțe. Noi am jucat la 60% din ce putem, asta simt”, a spus patronul FCU Craiova, Adrian Mititelu.