Adrian Mihalcea și-a anunțat în direct demisia: ‘Nu văd cum să rămân’

Chindia Târgoviște a pierdut meciul cu U Cluj, scor 0-1, și este singura echipă fără victorie în Liga 1.

Antrenorul dâmbovițenilor a anunțat că cel mai probabil nu va mai rămâne pe bancă. Adrian Mihalcea l-a înlocuit în această vară pe Emil Săndoi.

„Am intrat foarte bine în repriza a doua, cu două ocazii mari. Am dominat copios și ultimele 25 de minute. S-au dăruit, au înțeles că era o șansă mare pentru noi azi. N-am reușit și din păcate uitați-vă în ce situație suntem.

Cred că se vor lua măsuri. Dacă aș fi câștigat aici, aș fi continuat, așa ne-am înțeles. Așa, nu văd cum să rămân. Echipa e blocată în fața porții. Am condus multe jocuri, dar nu am câștigat. Chiar nu sunt supărat. Au alergat până în ultimul minut, dar asta a fost. Fotbaliștii au nevoie de un declic, e clar că e nevoie de o schimbare”, a spus Adrian Mihalcea la Orange Sport.

Chindia este ultima în Liga 1, cu doar trei puncte acumulate și fără victorie după 11 etape.