Adrian Ilie, mărturie cutremurătoare: `Am primit amenințări cu săbiile, mama și tata au sunat la poliție`

Adrian Ilie, fostul atacant de la Valencia, a rememorat o înntâmplare incredibilă din perioada în care juca încă în România.

Fostul internațional a dezvăluit ce probleme a avut cu fanii Craiovei după transferul de la Electroputere la Steaua.

Adrian Ilie, mărturie incredibilă

Cel supranumit ”Cobra” de fanii Valenciei, a fost căutat acasă de fanii Craiovei și în perioada în care juca la Electroputere.

După un meci în care a marcat contra Craiovei, aproximativ 60 de fani au venit acasă la fostul fotbalist.

“Am făcut un gest ciudat. Când eram la Elecroputere. Am intrat în minutul 80 cu Craiova, le-am dat gol şi am făcut un gest nesportiv. Mi-am băgat mâna prin buzunar şi am luat cartonaş roşu în minutul 91.
Când am ajuns la Craiova, deja semnasem pentru Steaua, am dat din nou gol, 1-1. Ca Nicoliţă, ajung acasă la bloc, vreo 60 de persoane se uitau după mine că iar le-am arătat ceva, după gol. Nu am mai luat cartonaş roşu.

Tata şi mama se uitau şi au sunat la poliţie. Eu am fugit puţin, am intrat printre ei. Aveam două intrări la bloc, am intrat prin spate. La primul meci cu Steaua când am ajuns la Craiova, pe acel tunel auzeam şi ameninţări cu săbiile, că nu îi mai înţelegeam cu perfectul simplu“, a spus Adrian Ilie la fanatik.ro.

Adi Ilie a marcat de 13 ori în tricoul naționalei României, în 55 de partide.