A dat gol și s-a dus să își ceară iubita de soție. Ce a urmat este absolut incredibil /Video

Moment antologic în prima ligă de fotbal din Belarus. Un jucător a vrut să celebreze golul printr-o cerere în căsătorie.

Planul a fost aproape de a fi finalizat, dar stewarzii nu au fost de acord cu jucătorul.

”Da” din partea partenerei, ”nu” din partea forțelor de ordine

Vladislav Shubovich, a marcat în meciul Smorgon – Volna Pinsk, scor 2-0 dar bucuria i-a fost stricată.

Shubovich a intrat pe teren cu 20 de minute înainte de final și a marcat dintr-un penalty acordat în ultimul minut al partidei. A înscris din lovitura de pedeapsă , apoi jucătorul în vârstă de 22 de ani născut la Brest a alergat spre banca de rezerve, unde îl aștepta prietena lui.

Când se pregătea să adreseze marea întrebare, Shubovich a avut surpriza neplăcută să-și vadă partenera împinsă de un steward care credea că-și face treaba: îndepărta spectatorii de pe teren.

Jucătorul a revenit la scurt timp după incident cu o postare pe rețelele de socializare.

”A spus DA”, a fost postarea jucătorului.