Final încins la Sibiu! S-a terminat Hermannstadt-UTA. Meciul, decis în doar 6 minute

Final încins la Sibiu! S-a terminat Hermannstadt-UTA. Meciul, decis în doar 6 minute. Gazdele s-au impus după un start absolut fulminant al reprizei a doua. Totuşi, golul egalizator a venit după un penalty contestat.

Mircea Rednic şi UTA nu se regăsesc. Echipa arădeană a condus după primele 45 de minute, dar a pierdut, după două goluri încasate în 6 minute.

S-a terminat Hermannstadt-UTA

UTA a început mai bine meciul de la Sibiu. A deschis scorul după 31 de minute, prin fundaşul Cătălin Carp, în minutul 31. Acesta a fost şi scorul pauzei. Totuşi, Hermannstadt a reuşit o revenire de senzaţie.

Golul egalizator a venit după consultarea VAR. Daniel Paraschiv a marcat dintr-un penalty contestat de echipa lui Mircea Rednic. Apoi s-a făcut 2-1 după prima reuşită a lui Mino Sota în România.

S-a terminat Hermannstadt-UTA 2-1. În ruma acestui rezultat, sibienii fac 6 puncte şi urcă, momentan, pe locul 4. De partea cealaltă, UTA rămâne cu un singur punct şi momentan e pe locul 13 în Superliga.

Hermannstadt – UTA, echipe de start:

HERMANNSTADT: Letica – Butean, Găman, Stoica – Neguț, Biceanu, Mino, P. Iancu, Oroian – G. Iancu, Paraschiv
REZERVE: Muțiu, Paolo Medina, Antoche, Bejan, Alhassan, Balaure, Jipa, Bărbuț, Ruben Fonseca
ANTRENOR: Marius Măldărășanu

UTA: Iacob – Roganovic, Benga, Carp, Abeid – R. Pop, Dumitrașcu, Marku, Stahl – Fabry, Cooper
REZERVE: Kucher, Mihai, Iurasciuc, Mustacă, Leidsman, Markov, Marcelo Freitas
ABSENȚI: Stroungis, Ekmecki (accidentați)
ANTRENOR: Mircea Rednic

Stadion: „Municipal”
Arbitru: Barbu Marian (Făgăraş – Braşov), A1: Marica Mihai Marius (Bistriţa – Bistriţa Năsăud), A2: Slabu Stelian (Braşov), Arbitru VAR: Fesnic Horatiu Mircea (Cluj), Arbitru AVAR: Lucaciu Doru Claudiu (Cluj)