Basarab Panduru nu s-a abținut. S-a distrat pe seama echipei lui Gigi Becali. Ce a putut să spună fostul internațional

Basarab Panduru nu s-a abținut. S-a distrat pe seama echipei lui Gigi Becali după ce FCSB a fost aproape inexistentă în prima repriză a meciului cu CSU Craiova.

Fostul internațional a recunoscut că nu a înțeles strategia elevilor lui Mihai Pintilii în prima parte a meciului. FCSB – CSU Craiova s-a terminat 1-1.

„La 20:45 am făcut o reclamație la Interpol, să îi găsească pe cei de la FCSB. Autocarul era acolo, dar ei nu. Nu erau acolo, am zis că i-a sechestrat cineva pentru că n-au ieșit pe teren în prima repriză. Să vezi ce repede i-au găsit, că au apărut prin minutul 53, la ocazia lui Cordea.

Cred că de când s-a aruncat de la margine la gol a fost o problemă, Șut parcă era acolo. Sorescu are grijă să nu îi dea pasă lui Ivan. Lasă poarta liberă.

Eu pe Dawa l-am mai văzut la Botoșani cu mâinile alea la spate. Știu că o dată a vrut să dea în minge cu mâinile așa și a căzut în cap…”, a spus Basarab Panduru la „Sport Center”, de la Orange Sport.