Dennis Man face senzaţie! Reuşită importantă pentru tricolor. S-a întâmplat imediat după ce a semnat contractul

Dennis Man a revenit din vacanță cu forțe proaspete și a impresionat în urma prestației sale din cadrul partidei amicale dintre Parma și Galatasaray, scor final 2-0! Valentin Mihăilă, de asemenea, a fost apreciat pentru evoluția sa, chiar dacă acesta a fost scos din teren la pauză.

Dennis Man și Valentin Mihăilă și-au prelungit înțelegerile cu Parma până la data de 27 iunie 2027.

Dennis Man face senzaţie!

Man a marcat în minutul 70 al partidei. Momentul a făcut senzație pe rețelele de socializare.

Parma a înregistrat cel de-al doilea succes, în cadrul partidelor de pregătire disputate în această perioadă. Săptămâna trecută, italienii s-au impus în fața celor de la Antwerp (2-1).

Cei de la Parmalive.com au notat evoluțiile celor doi internaționali români.

Man a primit nota 7: „Mai întâi a înscris un gol superb, apoi e aproape să dubleze scorul lovind bara transversală. Deși abia și-a reluat antrenamentele, românul pare să fie deja pe fază!”.

Mihăilă a primit nota 6: „Era normal ca forma sa să nu fie cea mai bună, dar românul arată unele «explozii» interesante, dovedindu-se, de asemenea, de neprețuit în sarcina de a-l bloca în defesnivă pe Ziyech!”.