Omul lui Gică Hagi s-a dezlănţuit! Ciprian Marica l-a făcut praf pe Nicuşor Bancu: ‘Nu a fost în joc’+ De ce au pierdut tricolorii cu Belgia

Omul lui Gică Hagi s-a dezlănţuit! Ciprian Marica l-a făcut praf pe Nicuşor Bancu. Tricolorii nu au mai repetat meciul fabulos cu Ucraina. Au pierdut, scor 0-2, în faţa Belgiei şi calificarea se joacă până în ultima etapă.

Ciprian Marica s-a dezlănţuit la adresa tricolorilor lui Edi Iordănescu. Ştie de ce nu am avut nicio şansă în faţa belgienilor.

Omul lui Gică Hagi s-a dezlănţuit!

„Nu sunt deloc dezamăgit. Nu a fost ziua noastră. Avem ghinion şi începem prost jocul. Bancu nu a fost în joc primele 30 de minute. A fost dominat fizic. Foarte greu am reuşit în prima repriză, a fost o dominare totală. Mingea mereu sărea la ei, nu a fost ziua noastră. Am avut ocazia lui Drăguşin, a lui Mihăilă, a lui alibec, a lui Man. Am avut 4 ocazii, dar nu am fost eficienţi. Am avut în faţă un adversar care ne-au executat”, a spus Ciprian Marica, la finalul meciului, în direct la PRO TV.

După primele două etape, România încă este lider în grupă. Totuşi, toate cele 4 echipe au câte trei puncte. Totul se va juca în ultima etapă, atunci când jucăm cu Slovacia. În celălalt meci al grupei se vor duela Ucraina cu Belgia.