Gabriela Ruse a dat marea lovitură! Reuşită importantă a urmaşei Simonei Halep. Cu cine se bate pentru semifinale la Roland Garros

Gabriela Ruse a dat marea lovitură! Reuşită importantă a urmaşei Simonei Halep. S-a aflat cu cine se bate pentru semifinale la Roland Garros. Jucătoarea noastră are o evoluţie foarte bună la întrecerea de dublul de la cel de-al doilea turneu de Mare Şlem al anului.

Gabriela Ruse a dat lovitura la Roland Garros. Sportiva noastră s-a calificat în sferturile probei de dublu ale turneului de Mare Şlem.

Gabriela Ruse a dat marea lovitură!

Perechea Gabriela Ruse/Marta Kostiuk (România/Ucraina) s-a calificat, marţi, în sferturile probei de dublu de la Roland Garros, al doilea Grand Slam al anului. Ruse şi Kostiuk au trecut în optimi de perechea Leylah Fernandez (Canada) / Erin Routliffe (Noua Zeelandă), favorite 9. S-au impus în minim de seturi, scor 6-1, 6-4. Meciul a durat o oră şi 23 de minute.

În sferturi, Ruse şi Kostiuk vor evolua cu perechea rusă Mirra Andreeva/Vera Zvonareva.