Nebunie în Ilfov! S-a terminat FC Voluntari-Farul. Lovitură totală pentru Gică Hagi

Nebunie în Ilfov! S-a terminat partida FC Voluntari-Farul. Este lovitură totală pentru Gică Hagi și formația sa. Echipa constănţeană nu a avut nicio şansă în prima dispută a zilei din Superliga.

FC Voluntari a câștigat cu Farul, scor 4-2, meciul din etapa cu numărul 17 a Superligii. Echipa lui Gică Hagi a fost de nerecunoscut.

S-a terminat FC Voluntari-Farul

FC Voluntari a reușit să deschidă scorul în minutul 10. Dumiter a pătruns în careu și i-a pasat lui Popescu, care, după un dribling scurt, a marcat în poarta „marinarilor”.

Ilfovenii au mărit diferența în minutul 22. Doru Andrei i-a pasat lui Dumiter, care a trecut de Aioani și a trimis balonul în plasă.

În minutul 37, FC Voluntari a dus scorul la 3-0. Rață a recuperat mingea la mijlocul terenului, după care i-a pasat lui Dumitrer, care a reușit să marcheze.

Farul a redus din diferență în minutul 47, prin Rivaldinho.

Mai apoi, în minutul 55, Sîrbu a încercat să respingă balonul ajuns în careu din corner, însă acesta a trimis mingea în propria poartă, ducând scorul la 4-1. Echipa lui Gică Hagi a mai redus din diferență în minutul 64, când tot Rivaldinho a reușit să înscrie.

FC Voluntari – Farul, formațiile de start:

FC Voluntari: Fernandez – Veiga, Matricardi, Armaș – Boboc, Rață, Crepulja, Andrei, Carnat – Popescu, Dumiter

Rezerve: Vâlceanu – Aliji, Paz, Cocian, Bozickovic, Droppa, Florea, Voican, Andres
Antrenor: Ilie Poenaru

Farul: Aioani – Dussaut, Larie, M. Popescu, Marins – Vînă, Grameni, Kiki – Mazilu, Budescu, Munteanu

Rezerve: Buzbuchi – Sîrbu, Queiros, N. Popescu, Borgnino, Sali, Mosca, Grosu, Dănuleasa
Antrenor: Gheorghe Hagi

Stadion: „Anghel Iordănescu”, Voluntari
Arbitru: Bîrsan Marcel (Bucureşti) / A1: Mircea Mihail Grigoriu (București) / A2: Ciprian Florin Danșa (Satu Mare) / Arbitru VAR: Costreie Sorin (Voluntari) / Arbitru AVAR: Cosmin Vatamanu (București).