Zeljko Kopic schimbă tot! Dinamo merge ceas în amicale. Noua echipă a câinilor s-a impus din nou

Dinamo a câștigat cel de-al doilea amical disputat în cadrul stagiului de pregătire desfășurat în Slovenia! „Haita” s-a impus, la limită, în fața rivalei Slovenska Bistrica, formație ce activează în liga secundă slovenă, scor final 2-1.

Cei doi marcatori dinamoviști au fost Adrian Caragea și Cătălin Cîrjan, ambii impunându-se prin intermediul unor execuții de la distanță. Dinamo a câștigat și duelul contra celor de la Domzale, disputat cu o săptămână în urmă, scor 4-2.

Dinamo merge ceas în amicale!

Dinamo a pătruns în teren bazându-se pe noi veniții Pașcalău, Rotund, Licsandru și Caragea, dar și pe tânărul portar Roșca.

Caragea a deschis scorul partidei abia la finalul primei reprize, atacantul marcând excepțional, în urma unui șut lung în vinclu, din afara careului. Divizionara secundă a profitat de oportunitatea culoarului liber și a egalat în minutul 72 al duelului.

Cîrjan, salvarea dinamoviștilor!

Mijlocașul, în vârstă de 21 de ani, fost introdus în teren în repriza secundă. Cîrjan a reușit să obțină avantaj la scor, la doar câteva minute după ce slovenii restabiliseră egalitatea.

Cu o execuție asemănătoare celei lui Caragea, fotbalistul venit de la Rapid a șutat în linie dreaptă, paralel cu firul ierbii. Partida s-a terminat 2-1 pentru „câini”.

Sâmbătă, de la ora 18.30, Dinamo va disputa ultima partidă de verificare, contra celor de la Kryvbas, locul 3 în ultima ediție din Ucraina.