Zeljko Kopic s-a enervat cumplit! Cuvinte dure după înfrângerea în faţa celor de la CFR Cluj: ‘Am făcut greșeli’ + Mesaj devastator pentru proprii jucători

Zeljko Kopic s-a enervat cumplit! Cuvinte dure după înfrângerea în faţa celor de la CFR Cluj. Dinamo a avut 2-0 în Gruia, dar a pierdut meciul contra formaţiei pregătite de către Dan Petrescu.

La finalul meciului, Zeljko Kopic era un car de nervi. Dinamo a încasat golul de 3-2 în prelungirile meciului, de la Panagiotis Tachtsidis.

Zeljko Kopic s-a enervat cumplit!

Zeljko Kopic spune că lipsa de calitate din defensivă și-a făcut simțită prezența. De aceea, Dinamo a pierdut în Gruia. ”Știam că va fi un meci greu. CFR Cluj are multă calitate și jucători care pot face diferența. În prima repriză am făcut multe lucruri bune. În a doua am făcut greșeli.

Ei au avut intensitate tot meciul. Nu am avut suficienți jucători care să facă partea defensivă bună. Am adus jucători tineri de pe bancă. Vrem să le dăm încredere. Asta e ideea noastră.

Cîrjan a fost bun. Vreau să controleze jocul timp de 90 de minute. Acest lucru o să vină în timp. Știm ce fel de jucător este. Vrem să avem un sezon mult mai bun decât ultimul și să facem mai multe puncte!”, a declarat Zeljko Kopic, la finalul meciului, în direct la Digi Sport.