Zeljko Kopic, reacție incredibilă. Nu a mai făcut niciodată așa ceva. Nu va putea să stea pe bancă la derby-ul cu FCSB

Zeljko Kopic a făcut o adevărată criză de nervi la meciul cu Hermannstadt câștigat de echipa sa, 2-0. A fost scos din minți de deciziile luate de arbitrul Rareș Vidican. A luat două cartonașe în doar câteva minute și a fost timis în tribune.

Croatul nu va putea să stea astfel pe bancă la meciul cu FCSB din Cupa României, programat miercuri, 30 octombrie, de la 21:00, pe Arena Națională.

Zeljko Kopic, trimis în tibune de Rareș Vidican

Pentru prima dată de când este în România, Zeljko Kopic a fost timis în tribune. De regulă, antrenorul a fost mereu extrem de calm și nu a avut reacții agresive. La meciul cu Hermannstadt a fost însă enervat cumplit de central. Antrenorului nu i-au convenit mai multe decizii luate în prima repriză. În minutul 26, a văzut primul cartonaș galben.

La doar câteva minute după ce Dinamo a deschis scorul din penalty, antrenorul a protestat din nou. A cerut un fault la adresa lui Hakim Abdallah. Arbitrul i-a arătat al doilea galben și a fost trimis în tribune.

„Trebuia să reacționez la cartonaşul roşu. Încerc să mă comport cum trebuie. Nu am înjurat. Voi fi suspendat. Când simți că trebuie să facă asta o faci. Asta este, nu voi fi pe bancă cu FCSB”, a spus antrenorul după meci.

În aceste condiții, Florentin Petre va fi cel care va conduce echipa în derby-ul cu FCSB din Cupa României, miercuri, 30 octombrie, de la 21:00, pe Arena Națională.