Zeljko Kopic explică înfrângerea din derby! De ce nu a avut Dinamo nicio şansă cu FCSB: ‘Ştiam că sunt aşteptări’ + Şedinţă, la pauză, în vestiar

Zeljko Kopic a explicat cum s-a produs înfrângerea din derby! Dinamo nu a avut nicio şansă cu FCSB în această seară. Antrenorul ”câinilor” a spus clar ce s-a întâmplat și a anunțat că echipa sa va analiza situația și va continua să muncească.

La finalul partidei, Zeljko Kopic a oferit câteva reacții după înfrângerea suferită de echipa sa, scor 0-2. Derby de România s-a jucat cu peste 40.000 de suporteri în tribune, iar atmosfera a fost una incediară.

Zeljko Kopic a oferit primele reacții!

Final de partidă pe Arena Națională. Echipa patronată de Gigi Becali, s-a impus cu scorul de 2-0 în cadrul etapei cu numărul 13 din Superliga.

FCSB s-a impus fără probleme, cu 2-0 în duelul cu dinamoviștii lui Zeljko Kopic. Primul gol al partidei a fost marcat în minutul 26, de noua achiziție, Daniel Bîrligea. Alexandru Musi și-a trecut și el numele pe tabela de marcaj în prelungirile reprizei a doua, 90+3. Roș-albaștrii au câștigat fără probleme mult-așteptatul derby.

Antrenorul dinamoviștilor a explicat ce s-a întâmplat în această seară.

”Am avut totul sub control până la primul gol. Bîrligea a dat un gol fantastic. Apoi am încercat să revenim. Apoi, am început bine repriza a doua. Am încercat cu Hakim. Au marcat şi golul lor. Felicitări lor pentru victorie. O să analizăm şi vom continua să muncim. Am avut şanse, dar puteam juca unele faze mult mai bine. Asta le spun mereu. Nu e uşor să joci bine. Am făcut un sezon bun şi ştiam că sunt aşteptări. Nu e uşor să joci un derby cu stadionul plin. Ăsta e procesul de creştere. La următorul meci de acest fel vom fi mai buni. La pauză le-am spus cîteva lucruri. Le-am spus cum să atacăm mai mult. Am avut oprtunităţi. Nu am avut însă curaj. Trebuia să dăm mai mult. Adversarul e puternic, tare în dueluri. Nu pot să spun că nu am încercat”, a spus Kopic, conform digisport.ro.

În urma victoriei obținute, FCSB a urcat pe locul cinci în clasamentul Superligii.