Zeljko Kopic are tupeu! Anunţ clar înaintea meciului. Dinamo vrea să dea lovitura pe terenul rivalei

Zeljko Kopic are tupeu! Anunţ clar înaintea meciului. Dinamo vrea să dea lovitura pe terenul rivalei. Câinii visează să învingă pe terenul singurei echipe din Superliga cu punctaj maxim.

Zeljko Kopic a prins tupeu după victoria cu Petrolul. Speră să dea lovitura pe terenul celor de la Sepsi.

Zeljko Kopic are tupeu!

Zeljko Kopic a vorbit înaintea disputei cu Sepsi. Susţine că le-a descoperit puncte slabe covăsnenilor. Speră să profite de acestea şi să câştige duelul din etapa a treia din Superliga.

”E devreme să vorbim de lupta la play-off cu Sepsi, trebuie să ne concentrăm la meci, ei joacă bine acasă. Au început bine sezonul, noi trebuie să fim la cel mai înalt nivel să luăm puncte. Atmosfera în echipă e bună după victoria cu Petrolul, trebuie să ne luptăm pentru puncte.

Noi vrem să fim o echipă disciplinată, să avem stabilitate, iar jucătorii să facă diferența prin acțiuni individuale în apropierea porții adverse. Sepsi a câștigat cu 1-0 primul meci, dar a avut o primă repriză dificilă.

În etapa următoare a marcat două goluri și a mai avut ocazii, dar a avut și probleme. Am analizat lucrurile astea. Sepsi are calitate, dar și slăbiciuni, vom încerca să profităm de ele. Am făcut 3 reprize bune în acest sezon, am fost mulțumit de prima parte cu CFR Cluj, apoi am avut probleme.

Cu Petrolul am fost buni, echipa e în creștere și am meritat cele 3 puncte. Ne concentrăm să ne îmbunătățim și să devenim mai buni. Toți jucătorii sunt apți, nu avem mari probleme. Petru Neagu și-a revenit, va fi în lot cu Sepsi, el se accidentase în cantonament”, a declarat Kopic.