William Baeten nu s-a mai abţinut! Ce a spus după golul calificării de la Budapesta: ‘E cel mai frumos moment al carierei mele’ + Cum a dat FCSB lovitura în Champions League

William Baeten a oferit prima reacție după ce a reușit să marcheze golul calificării pentru FCSB. Belgianul a declarat că este cel mai frumos moment al carierei și este foarte bucuros că a putut ajuta echipa.

William Baeten a fost emoţionat după ce a marcat primul gol pentru FCSB, în minutul 90 al duelului decisiv cu Maccabi Tel Aviv. Campioana României s-a impus cu 1-0 datorită golului belgianului, care a trimis echipa în turul trei preliminar al Champions League.

William Baeten nu s-a mai abținut!

Jucătorul transferat vara aceasta de la FCU Craiova, a marcat în minutul 90 primul său gol în tricoul FCSB-ului. Belgianul a fost introdus la pauză și a reușit să califice echipa.

La finalul partidei, Baeten a fost foarte emoționat și şi-a găsit cu greu cuvintele. A dezvăluit că trece prin cel mai frumos moment al carierei sale. De asemenea, mijlocașul a declarat că are mare încredere în şansele FCSB-ului de a trece de următoarea adversară, Sparta Praga:

„Wow. A fost o intrare pe cinste în repriza a doua. Sincer să fiu, în primele 5-10 minute eram epuizat când am intrat pe teren. Nu sunt încă la 100% din punct de vedere fizic, dar sunt foarte fericit că am putut să ajut echipa cu primul gol pentru FCSB, într-un meci atât de important.

E foarte dificil să descriu ce simt. Cu siguranţă este cel mai frumos moment al carierei mele de până acum. Cum am spus, e un gol foarte important, în ultimul minut. Sunt foarte fericit şi încă nu îmi vine să cred.

(n.r. A avut inspiraţie antrenorul?) Da, aşa se pare. Când intri pe teren şi dai gol, poţi să spui că da, dar am muncit ca o echipă şi de-asta ne-am calificat în turul următor.

Coechipierii m-au felicitat pentru primul meu gol aici. Muncesc din greu pentru a ajunge la un nivel ridicat. a fost o bucurie mare după meci şi sunt foarte fericit că am fost alături în aceste momente de coechipierii mei în aceste momente.”, a declarat Baeten, potrivit as.ro.

În turul următor, FCSB va da piept cu campioana Cehiei, Sparta Praga.