William Baeten a spus clar! De ce nu a batut-o FCSB pe Maccabi: ‘Am fi putut face mai mult’ + Ce le promite fanilor înaintea returului

William Baeten a jucat pimele sale minute pentru FCSB în meciul cu Maccabi, scor 1-1, din prima manșă a turului 2 preliminar din Champions League.

Fotbalistul adus de la FCU Craiova spune că echipa sa ar fi putut să câștige la București. Belgianul le-a făcut o promisiune fanilor.

William Baeten a spus clar! De ce nu a batut-o FCSB pe Maccabi

William Baeten a intrat în minutul 85 în locul lui Marius Ștefănescu. Belgianul consideră că echipa sa a avut ghinion având în vedere ocaziile ratate. Este însă convins că FCSB va obține calificarea săptămâna viitoare în Ungaria.

„E un sentiment extraordinar. Primele mele minute la acest club minunat, s-au simţit foarte bine. Abia aşteptam să debutez, sunt foarte fericit că am făcut asta la finalul meciului. Mă simt bine. Cred că am fi putut face mai multe, am avut ghinion. Ei au avut doar o ocazie, noi am ratat câteva ocazii. Am fost echipa mai bună. Cred că am fost încrezători, sper să obţinem mai multe în retur.

Trebuie să analizăm meciul să vedem ce putem îmbunătăţi. Cred că îi putem bate. M-am simţit extraordinar să port acest tricou, cea mai bună echipă din România.

Mă simt încrezător aici, primele săptămâni aici au fost minunate, echipa m-a primit bine. După cum am văzut meciul, am simţit că suntem mai buni. Doar în primele zece minute a fost mai greu, dar după am preluat controlul partidei. Mă simt bine, dacă nu mă simţeam bine, nu eram aici”, a declarat William Baeten.