Vlad Chiricheş face anunţul serii! Cum a trecut peste criticile lui Gigi Becali: ‘A fost un moment greu’ + Sună mobilizarea pentru meciul cu PAOK Salonic

Vlad Chiricheş face anunţul serii la scurt timp după fluierul final al partidei cu RFS. Jucătorul a reușit să treacă peste criticile lui Gigi Becali din ultimul timp și recunoaște că a fost un moment greu. Veteranul roș-albaștrilor așteaptă partida cu PAOK.

A fost o seară de vis pentru FCSB în Europa League. Roș-albaștrii au reușit să se impună în fața celor de la RFS cu 4-1. A fost un meci extraordinar pe Arena Națională.

Vlad Chiricheș a trecut peste criticile lui Gigi Becali!

Daniel Bîrligea a fost cel care și-a trecut primul numele pe tabela de marcaj, în minutul 8. Echipa din Letonia a egalat în minutul 23 dar Marius Ștefănescu i-a readus pe roș-albaștrii în avantaj (32) . Darius Olaru a mărit diferența și a marcat de două ori în poarta letonilor în minutele 58 și 69.

”Este foarte plăcut să revenim în Europa cu o victorie frumoasă. Goluri multe şi joc bun. E un început promiţător. E clar, sperăm ca această victroie să ne dea un moral bun. Să urcăm şi în campionat acolo sus, unde ne e locul. Am reuşit să urc într-o poziţie mai ciudată. A fost o pasă bună, mă bucur. A fost un moment greu, chiar dacă am experienţă sau cu ani mulţi.

E clar că a fost o perioadă grea. Sper să fiu un exemplu pentru tineri. Chiar şi când eşti jos dacă ai încredere în capacităţile tale poţi urca repede. Jucătorii şi staff-ul au fost alături de mine. Asta mi-a dat putere să mă pregătesc bine şi să-mi aştept rândul. Un meci într-o cupă europeană e diferit. E extraordinar să joci. Un stimul foarte bun pentru noi. Sunt cu un moral bun. PAOK e o echipă mult mai puternică. Dacă jucăm putem obţine un rezultat bun şi acolo”, a spus Vlad Chiricheș, potrivit digisport.ro.

Pentru FCSB, urmează partida contra celor de la PAOK.