Victorie uriașă pentru Dinamo. Pop a adus cele trei punte + Moment special în memoria lui Cătălin Hîldan

Dinamo a câștigat al treilea meci în Liga 2. Câinii s-au impus în fața celor de la Unirea Slobozia, scor 1-0.

Singurul gol a fost marcat de Alexandru Pop, în minutul 38. În ultimele minute ale meciului, Dinamo a rămas în 10. Iulian Roșu a fost eliminat pentru o intrare cu tapla.

Echipa lui Ovidiu Burcă a adunat 9 puncte și este pe locul 15, după primele 8 etape.

Moment special în memoria lui Cătălin Hîldan

Dinamoviștii au jucat în meciul cu Slobozia în echipament negru. Miercuri, 5 octombrie, se împlinesc 22 de ani de la moartea lui Cătălin Hîldan.

Jucătorii au intrat pe teren cu un banner pe care a fost scris: „Cătălin Hîldan, Unicul Căpitan”. Înaintea meciului s-a ținut un moment de reculegere, iar pe tabelă a apărut un mesajul însoțit de chipul „Unicul Căpitan”.

Echipe de start:

Dinamo: Dujmovic – Moura, Patriche, Giafer, Amzăr – Larrucea, N.Roșu – A. Bani, Ghezali, Bordușanu – Al. Pop
Rezerve: Fara, Bena, Dudea, I.Roșu, Țîră, Iglesias, Borcea, Șerban, Delciu
Antrenor: Ovidiu Burcă

Unirea Slobozia: Contra – Ibrian, I.Dinu, Perju, C. Toma – Coadă, Cruceru – Boțogan, Ekollo, Silaghi – Afalna
Rezerve: Ciupercă, Dorobanțu, Golda, G.Lazăr, C.Rus, Lemnaru, Bolohan, Ciobanu, Levy
Antrenor: Costel Enache