Victorie la Sibiu pentru FCSB. Echipa lui Gigi Becali e la 4 puncte de lider

Hermannstadt a pierdut , 0-1, meciul cu FCSB, în etapa 22 din Superliga. A fost a patra victorie a elevilor lui Mihai Pintilii în deplasare.

Sibienii au început în forță și au avut primele ocazii ale meciului. FCSB s-a făcut remarcată abia spre finalul primei reprize. La pauză antrenorul celor de la FCSB a făcut schimbări, iar Deian Sorescu și Andrea Compagno nu au mai intrat în repriza a doua.

După ce Hermannstadt a ratat o ocazie imensă în minutul 53, roș-albaștrii au combinat frumos în careul lui Letica, balonul a ajuns la Omrani, care a șutat cu stângul și a marcat. Este al doilea gol pe care Omrani îl dă pentru FCSB în campionat.

FCSB este pe locul 3 cu 41 de puncte, în timp ce sibienii sunt pe 9 cu 24 de puncte.

Hermannstadt – FCSB, echipe de start:

HERMANNSTADT: Letica – Butean, Bejan (cpt.), C. Ene, Opruț – Balaure, Biceanu, Sota, Oroian – Buhăcianu, D. Paraschiv
Rezerve: Muțiu – Vl. Popa, Medina, Răuță, P. Petrescu, Bărbuț, Dr. Iancu, C. Popescu, Babic
Absenți: Antoche, Baba Alhassan, I. Stoica (accidentați), Issah (suspendat)
ANTRENOR: Marius Măldărășanu

FCSB: Târnovanu – Sorescu, Dawa, Tamm, Radunovic – Olaru (cpt.), Șut, Edjouma – Miculescu, Compagno, Oct. Popescu
Rezerve: A. Vlad – Crețu, Haruț, Coman, Cristea, Omrani, Oaidă, Pantea, Cordea
Absenți: Panțîru, Ov. Popescu (accidentați)
ANTRENOR: Mihai Pintilii