Victorie categorică pentru Tottenham. Radu Drăgușin, trimis în teren în ultimele minute. După câteva secunde i-a spart capul lui Mason Mount

Tottenham a zdrobit-o pe Manchester United, scor 3-0, în etapa cu numărul 6 din Premier League.

Radu Drăgușin  a stat pe banca de rezerve, iar Ange Postecoglou a decis să-l trimită în teren în minutul 81. Golurile au fost marcate de B. Johnson (3′), D. Kulusevski (47′) și D. Solanke (78′)

Radu Drăgușin

Radu Drăgușin a început meciul cu Manchester United pe banca de rezerve, dar Ange Postecoglou i-a oferit șansa să joace în ultimele minute. Internaționalul român a fost introdus în minutul 81, când scorul era 3-0 pentru Tottenham, în locul lui Micky van de Ven.

După câteva secunde, Mason Mount a părăsit terenul cu capul spart după un duel cu internaționalul român.

Manchester United a rămas în 10 oameni după ce Bruno Fernandes a fost eliminat pentru o intrare la James Maddison în minutul 42.

Echipe de start:

Manchester United: Onana – Mazraoui, De Ligt, Martinez, Dalot – Mainoo, Ugarte, Garnacho, Fernandes, Rashford – Zirkzee
Rezerve: Bayindir – Lindelof, Evans, Diallo, Antony, Casemiro, Eriksen, Hojlund, Mount

Tottenham: Vicario – Porro, Romero, Van de Ven, Udogie – Kulusevski, Bentancur, Maddison – Johnson, Solanke, Werner
Rezerve: Forster – Dragusin, Gray, Spence, Bergvall, Bissouma, Lankshear – Moore, Sarr