Vești bune pentru Edi Iordănescu! Ce au făcut Dennis Man și Valentin Mihăilă. Dezvăluiri de ultimă oră

Dennis Man și Valentin Mihăilă au fost titulari în meciul Parma – Venezia, scor 2-1, în etapa cu numărul 23 din Serie B. Fostul jucător de la CSU Craiova a fost cel care a marcat primul gol al echipei sale.

Echipa românilor și-a consolidat poziția de lider în Serie B, după ce a ajuns la 48 de puncte acumulate.

Ce note au primit Dennis Man și Valentin Mihăilă

Parma a reușit să se impună în fața celor de la Venezia cu un gol fabulos marcat de Drissa Camara în minutul 90+10. Primul gol al liderului din Serie B a fost înscris de Valentin Mihăilă în minutul 23.

Internaționalul român a fost schimbat în minutul 83, în timp de Dennis Man a fost integralist. Pentru prestația sa, fostul jucător de la FCSB a primit nota 7,4, în timp ce Valentin Mihăilă a fost notat cu 7,5.

Parma este lider în Serie B, cu 48 de puncte, după 23 de runde disputate. De cealaltă parte, Venezia este pe locul trei, cu câte 41 de puncte. Primele două echipe din Serie B promovează direct în Serie A la finalul sezonului. Apoi, pentru stabilirea celei de a treia echipe  se joacă un play-off.