Vestea serii despre tricolorul lui Mircea Lucescu! Ce a făcut la ultimul meci. Turcii au dat verdictul

Vestea serii despre tricolorul lui Mircea Lucescu! S-a aflat ce a făcut la ultimul meci. Turcii au dat verdictul. Echipa românului, Trabzonspor a avut meci cu Basaksehir, în etapa a 8-a din campionatul Turciei.

Tricolorului lui Mircea Lucescu a fost titular în partida câștigată de formația sa, scor 1-0, grație golului marcat de Visca, în prelungirile partidei.

Vestea serii despre tricolorul lui Mircea Lucescu!

Denis Drăguș a evoluat timp ce 82 de minute în partida cu Basaksehir, după ce a fost înlocuit cu Cihan Canak. În urma evoluției, internaționalul român a fost notat cu nota 6.7, conform Sofascore.

A fost cea de-a doua partidă consecutivă în care atacantul român a început ca titular pentru Trabzonspor. Asta după ce a fost integralist și în meciul cu Hataysport, încheiat scor 1-1.

În urma acestui rezultat, formația unde evoluează Denis Drăguș ocupă poziția a 8-a în campionatul Turciei, cu 12 puncte acumulate.