Vestea serii despre Răzvan Lucescu! Antrenorul român are Grecia la picioare. PAOK Salonic, pas uriaş spre titlu

Vestea serii despre Răzvan Lucescu! Antrenorul român are Grecia la picioare. PAOK Salonic, pas uriaş spre titlu. A reuşit o nouă victorie importantă, dar şi concludentă, în campionatul intern.

PAOK Salonic merge ceas sub comanda lui Răzvan Lucescu. A obţinut o nouă victorie în întrecerea internă.

Vestea serii despre Răzvan Lucescu!

PAOK Salonic, formația antrenată de Răzvan Lucescu, a câștigat, în deplasare, cu Volos, scor 5-1. A fost un meci care a contat pentru etapa a 19-a din campionatul Greciei. În urma acestui rezultat, trupa pregătită de tehnicianul român a revenit pe primul loc al ierarhiei din Super League, prima ligă din Grecia.

În partida cu Volos, PAOK Salonic a deschis scorul repede, prin Kiril Despodov, în minutul 22. Apoi, În finalul primei reprize și-au dublat avantajul, prin Thomas Murg. Acesta a marcat în minutul 45+1. Astfel, PAOK a intrat la cabine cu un avantaj de două goluri, scor 2-0.

La începutul reprizei secunde, tot PAOK a fost cea care a înscris pe tabela de marcaj, prin Despodov, în minutul 51, care a realizat ”dubla”. Însă, 7 minute mai târziu, în minutul 58, gazdele au redus din handicap prin Milos Deletic. Acesta este fostul jucător al Academicii Clinceni și al celor de la Săgeata Năvodari.

Taison a înscris pentru 4-1 în minutul 71. În finalul partidei, PAOK a mai înscris o dată prin Stefanos Tzimas, în minutul 89. A stabilit scorul final de 5-1 pentru echipa lui Lucescu.

În urma acestei victorii, PAOK a revenit pe prima poziție din clasamentul Super League, loc pe care, timp de o etapă, îl pierduse în fața celor de la AEK Atena. Are 44 de puncte obținute după 19 runde ”scurse” din campionat.

Pe locul secund în clasament se află AEK Atena, cu 39 de puncte acumulate după 18 runde.

În ultimele 3 partide ale lui PAOK, din toate competițiile, trupa lui Lucescu a obținut victorii la 4 goluri diferență. 4-0 cu Giannina, în campionat, 4-0 cu Panserraikos, sferturile Cupei Greciei şi 5-1 cu Volos, acum în campionat.