Vestea serii despre Florinel Coman! Ce a făcut tricolorul la ultimul meci. Mircea Lucescu trebuie să ştie

Vestea serii despre Florinel Coman! S-a aflat ce a făcut tricolorul la ultimul meci. Mircea Lucescu trebuie să ştie. Fostul jucător de la FCSB a fost titular la Al Gharafa, în meciul cu Qatar SC.

Florinel Coman a jucat 79 de minute în campionat, pentru Al Gharafa. Tricolorul i-a impresionat pe specialiști, cu prestația sa din cadrul duelului din campionat.

Vestea serii despre Florinel Coman!

Florinel Coman e titular incontestabil la noua sa echipă, Al-Gharafa. Nu a lipsit nici de la meciul din etapa cu numărul 5 a campionatului din Qatar. În cele 79 de minute jucate, Coman a reușit să trimită un șut către poarta și unul pe lângă. Specialiștii de la sofascore.ro au fost impresionați de modul în care românul și-a ajutat echipa și l-a notat cu 7,7, o notă peste media celor de la Al-Gharafa.

Omul meciului a fost desemnat Ahmed Al Ganehi, jucător care a marcat un gol și a oferit o pasă decisivă. Fostul star de la Real Madrid, Joselu, coleg cu Florinel Coman, a primit nota 7,3.

În final, echipa lui Florinel Coman s-a impus cu scorul de 3-1, în fața celor de la Qatar SC. După acest rezultat, Al-Gharafa se află pe locul 4 în campionat, cu 8 puncte după 5 meciuri jucate.

Echipele de start în Qatar SC – Al-Gharafa:

Qatar SC: Motasem – Khalid, Javi Martinez, Benoun, Baksh – Abdelkader, Carlinhos, Sanda, Majid – Soria, Malango.

Al-Gharafa: Ababacar – Surag, Soo-Jang, Sano, Fadlalla – Sassi, Diaz – Al Ganehi, Florinel Coman, Brahimi – Joselu.