Vestea nopţii despre Radu Drăguşin! Ce a făcut tricolorul la meciul lui Tottenham. Dezvăluiri de ultimă oră

Vestea nopţii despre Radu Drăguşin! S-a aflat ce a făcut tricolorul la meciul lui Tottenham. Dezvăluiri de ultimă oră despre românul care tocmai a ajuns în Premier League, la echipa londoneză.

Radu Drăguşin nu reuşeşte, momentan, să se impună la Spurs. A intrat, din nou, pe final de meci la echipa londoneză.

Vestea nopţii despre Radu Drăguşin!

Radu Drăguşin a intrat abia în minutul 88 al meciului Tottenham – Brentford, din etapa cu numărul 22 din Premier League. Tricolorul l-a înlocuit, la trecera timpului, pe Maddison. Meciul a început prost pentru Spurs.

Maupay a deschis scorul din interiorul careului, după doar 15 minute. Londonezii au egalat abia la începutul părţii secunde. Werner i-a pasat în careu lui Udogie care a făcut 1-1. După doar câteva secunde, Johnson a înscris pentru 2-1. S-a făcut 3-1 după reuşita lui Richarlison, din minutul 56.

Udogie a pasat direct unui adversar, iar Toney a redus din diferenţă. Brentford nu a mai avut puterea să revină. S-a terminat Tottenham-Brentford 3-2 şi londonezii continuă să lupte pentru un loc european.

Tottenham: Vicario – Porro, Romero, van de Ven, Udogie – Skipp, Bentancur – Kulusevski, Maddison, Werner – Richarlison

Rezerve: Forster, Davies, Donley, Drăgușin, Emerson Royal, Gil, Hojbjerg, Johnson, Scarlett

Brentford: Flekken – Collins, Pinnock, Mee – Rasmussen, Jensen, Norgaard, Janelt, Lewis-Potter – Maupay, Toney

Rezerve: Strakosha, Ajer, Baptiste, Brierley, Damsgaard, Dasilva, Frederick, Yarmolyuk, Zanka