Vestea nopţii despre Marius Şumudică! Ce a făcut noua echipă a antrenorului român. Edi Iordănescu trebuie să ştie

Vestea nopţii despre Marius Şumudică! S-a aflat ce a făcut noua echipă a antrenorului român. Edi Iordănescu trebuie să ştie. Gaziantep a avut un nou meci important, în această seară, pe terenul celor de la Samsunspor.

Echipa lui Marius Şumudică s-a impus cu scorul de 2-1, în deplasare. Un tricolor a fost decisiv pentru cei de la Gaziantep.

Vestea nopţii despre Marius Şumudică!

Marius Şumudică e în culmea fericirii. Gaziantep a obţinut a doua victorie consecutivă în Superlig. A învins cu scorul de 2-1 pe terenul celor de la Samsunspor. Atacantul Denis Drăguș a deschis scorul în meciul pe care Gaziantep l-a disputat în runda cu numărul 7 din prima ligă din Turcia.

Formația pregătită de Marius Șumudică s-a deplasat pe terenul celor de la Samsunpor, după ce în runda precedentă s-a impus pe teren propriu în fața lui Istanbulspor, scor 2-0.

Fostul atacant de la Viitorul, Crotone și Genoa a deschis scorul în minutul 4. El se afla în zona punctului de la 11 metri în momentul în care a primit mingea de la Mustafa Eskihellac. L-a învins pe Okan Kocuk, portarul lui Samsunspor, cu un șut plasat, la colțul lung.

Mijlocașul Marko Jevtovic a dus scorul la 2-0 în minutul 17. Sârbul a finalizat cu un șut de la peste 20 de metri, în colțul lung al porții. În primul „11” au intrat Florin Niță, Junior Morais, fostul fundaș de la FCSB și Rapid, Alexandru Maxim și Denis Drăguș. Gazdele au redus din diferenţă prin Ntcham, în minutul 90.