Vestea momentului pentru Marius Şumudică! Antrenorul român a dat lovitura. Tricolorul care i-a adus victoria

Vestea momentului pentru Marius Şumudică! Antrenorul român a dat lovitura. Tricolorul care i-a adus victoria. Cei de la Gaziantep au făcu spectacol în etapa cu numărul 18 din Superlig.

Trupa lui Marius Şumudică a câştigat, la scor de neprezentare, pe terenul celor de la Karagumruk, scor 3-0.

Vestea momentului pentru Marius Şumudică!

Marius Șumudică nu a mai avut emoţii precum etapa trecută. În runda precedentă, cu Adana Demirspor, a fost egalat pe final. Pentru echipa antrenorului român a deschis scorul tricolorul Denis Drăguș. Atacantul român a punctat din nou la capătul unei acțiuni individuale superbe. Astfel, a ajuns la cota 6 în acest sezon, ceea ce îl face golgeterul echipei în campionat.

Tot internaționalul român a fost decisiv și la golul secund. Atunci i-a pasat decisiv lui Max Gradel, la scurt timp după debutul reprizei a doua. Scorul final a fost stabilit în minutul 87, prin golul lui Kizildag, servit decisiv de Maxim.

În urma acestui rezultat, Gaziantep a urcat trei poziții și se află acum pe locul 13 în campionat, cu 19 puncte. Este cea de-a șasea victorie reușită de Șumudică de când a revenit la echipa turcă.

În afară de Drăguș, Șumudică a mai mizat pe doi români la acest meci. L-a titularizat din nou în poartă pe Florin Niță, iar Alexandru Maxim a fost aruncat în luptă pe parcursul reprizei secunde.