Vestea momentului pentru Elias Charalambous! S-a aflat înaintea meciului. Decizia care va stârni un mare scandal

Vestea momentului pentru Elias Charalambous! S-a aflat înaintea meciului. Decizia care va stârni un mare scandal. Cei de la FCSB sunt aproape de a se califica în grupele Europa League.

După ce au ratat grupele Champions League, băieţii lui Elias Charalambous vor să-şi ia revanşa.

Vestea momentului pentru Elias Charalambous!

FCSB a reuşit un egal, scor 1-1, pe terenul celor de la Lask Linz. Acum, echipa lui Elias Charalambous joacă play-off-ul de Europa League acasă, pe Ghencea. Cu câteva zile înaintea meciului s-a aflat cine va conduce partida.

Felix Zwayer va fluiera returul celor de la FCSB cu LASK Linz, cel care va decide echipa calificată în grupele Europa League. LASK Linz – FCSB s-a încheiat 1-1, după un meci cu numeroase ocazii de gol şi cu o bară a austriecilor. Berisha a izbit transversala în minutul 86 al partidei.

Germanul Felix Zwayer va fi ajutat, la acest meci de către tușierii Robert Kempter și Christian Dietz. În camera VAR vor fi Christian Dingert și Johann Pfeifer. Centralul a fost implicat într-un mare scandal.

A luat mai multe decizii controversate în meciul România – Olanda 0-3, din optimile EURO 2024. Dumfries a avut o intrare violentă la Vasile Mogoş. Zwayer nu i-a dat nici măcar cartonaş galben fundaşului olandez. În minutul 81 al partidei, Felix Zwayer a oprit un contraatac periculos al României pentru a fluiera un joc periculos.

La finalul disputei, fanii naţionalei au depus o petiţie contra arbitrului german Felix Zwayer. „UEFA să-l suspende pe Zwayer pentru că a arbitrat incorect în România – Olanda”, a fost titlul petiţiei depuse de fanii români pe site-ul change.org.