Vestea momentului pentru Elias Charalambous! Ce este obligat să facă antrenorul celor de la FCSB. Decizia luată după revenirea lui Florin Tănase

Vestea momentului pentru Elias Charalambous! S-a aflat ce este obligat să facă antrenorul celor de la FCSB. Decizia luată după revenirea lui Florin Tănase. Gigi Becali l-a convins pe favoritul său să revină la FCSB.

Florin Tănase a revenit oficial la FCSB, iar Elias Charalambous a primit ordin. Este obligat să-l bage titular pe jucător.

Vestea momentului pentru Elias Charalambous!

Internaționalul român nu are drept de joc pentru returul cu Sparta Praga, pentru că nu se mai pot face modificări la lista UEFA. Va fi eligibil pentru ”dubla” următoare, indiferent că va fi play-off-ul de Champions League sau cel de Europa League.

Fotbalistul ar putea bifa câteva minute chiar la meciul cu Farul, de vineri, 9 august, de pe stadionul Steaua, dar nu este nimic sigur. Liber de contract, după ce s-a despărțit de Al-Okhdood (Arabia Saudită), Tănase nu a mai jucat un meci oficial de trei luni. Acum va fi direct titular sub comanda lui Elias Charalambous.

Pe 9 mai, Al-Okhdood pierdea meciul de acasă cu Al-Nassr, scor 1-2, echipa lui Cristiano Ronaldo, iar Tănase, ținut rezervă, intra pe final, minutul 88, în locul lui Collado. Iar titular într-un meci n-a mai fost de la 20 aprilie, de la meciul Al-Okhdood – Damac, scor 1-2, echipa antrenată de Cosmin Contra.

Dar Gigi Becali este convins că a dat lovitura cu Tănase, iar acesta va fi golgeterul pe care-l caută de multă vreme. Tănase a fost readus la campioana României doar pentru a îndeplini rolul de atacant. În aceste condiții, Daniel Popa și David Miculescud vor ieși din schemă, cel puțin pentru moment.

Iată cum ar putea arăta FCSB, după revenirea lui Tănase

Târnovanu – Crețu, Dawa, Ngezana, Radunovic – Șut, Lixandru – Băluță (Ștefănescu), Olaru (Baeten), Musi (Oct. Popescu) – Florin Tănase.