Vestea momentului pentru Edi Iordănescu! Probleme mari pentru prima adversară a tricolorilor la EURO 2024. Riscă să rateze turneul final

Vestea momentului pentru Edi Iordănescu! Probleme mari pentru prima adversară a tricolorilor la EURO 2024. Riscă să rateze turneul final. Este vorba despre un jucător crucial care s-a accidentat la ultimul amical.

Băieţii lui Edi Iordănescu ar putea profita de ghinionul unui fotbalist din naţionala Ucrainei. Acesta s-a accidentat chiar la ultimul meci înaintea EURO 2024.

Vestea momentului pentru Edi Iordănescu!

Ucraina a disputat ultimul meci de pregătire înainte de EURO 2024, contra Moldovei, încheiat cu scorul de 4-0. Ucraina va fi prima adversară a naţionalei lui Edi Iordănescu la turneul final din Germania, pe 17 iunie.

Fundașul stânga titular din partida cu Moldova, Vitali Mykolenko, a ieșit accidentat. În minutul 25, Crăciun a intrat prin alunecare și l-a lovit pe Mykolenko undeva în marginea terenului.

Jucătorul Ucrainei a resimțit din plin lovitura și a rămas întins pe gazon. A fost ajutat de staff-ul medical, însă, inexplicabil, a intrat din nou pe teren. La faza imediat următoare, ucraineanul a respins o centrare exact cu piciorul la care acuza probleme. Mykolenko s-a întins din nou pe teren și a lovit, nervos, cu pumnii în pământ.

”Mykolenko s-a accidentat la gleznă și a fost înlocuit în minutul 30 de Alexander Zinchenko. Vitaly riscă să rateze EURO 2024, care va avea loc între 14 iunie și 14 iulie în Germania”, a relatat sport.ua.

La finalul partidei cu Moldova, și selecționerul Serghei Rebrov a vorbit despre problema elevului său. ”Vitaly Mikolenko va fi supus unor teste medicale și sper că totul va fi bine. Aceasta nu este aceeași leziune ca cea anterioară. Este o accidentare diferită. Sperăm că totul va fi bine”, a spus Rebrov.