Vestea momentului despre Valentin Mihăilă! Verdictul medicilor despre accidentare. Mircea Lucescu trebuie să ştie

După ce s-a scris că este vorba de o ruptură a ligamentului încrucișat al genunchiului, medicii au dat verdictul despre Valentin Mihăilă. Cât de gravă este accidentarea jucătorului lui Mircea Lucescu și când se va putea reîntoarce pe teren.

Valentin Mihăilă a fost titular la meciul dintre Parma și Udinese, scor 2-3, iar în minutul 88 a trebuit să fie schimbat din cauza unei accidentări.

Vestea momentului despre Valentin Mihăilă!

După ce a avut o contribuție majoră la primul gol al echipei, în minutul 2, spre finalul meciului, Mihăilă a fost lovit de Keinan Davis și nu a mai putut continua meciul.

După ce presa din Italia s-a gândit la cel mai sumbru scenariu, ruptură a ligamentului încrucișat al genunchiului, Fanatik a aflat că Valentin Mihăilă ar fi suferit doar o contuzie.

O ruptură a ligamentului ar fi însemnat o pauza de 6 luni, însă contuzia îl ține pe Mihăilă departe de teren foarte putin timp.

Și Dennis Man a fost titular în Parma – Udinese, iar înainte de a fi schimbat în minutul 70, a avut și el o contribuție majoră la golul de 2-0 al Parmei. I-a pasat decisiv lui Ange-Yoan Bonny.

În urma rezultatului de 2-3 cu Udinese, Parma se află pe locul 12 în clasamentul din Serie A. Echipa lui Man și Mihăilă a adunat doar 4 puncte, în 4 etape.