Vestea momentului despre tricolorul lui Mircea Lucescu! Ce a făcut la ultimul meci. Post nou pentru jucătorul român

Tricolorul de la naționala lui Mircea Lucescu face senzație pe teren și de pe un alt post. Integralist în partida cu Girona, Andrei Rațiu a fost notat de specialiști pe măsura prestațiilor sale.

Rayo Vallecano a reușit să obțină doar un punct în partida din deplasare cu Girona, scor 0-0.

Vestea momentului despre tricolorul lui Mircea Lucescu!

Andrei Rațiu a avut câteva reușite ofensive excelente la ultimele două meciuri ale echipei, iar datorită acestui lui, în meciul cu Girona, a fost folosit pe postul de mijlocaș dreapta.

Rațiu a făcut un meci bun, și a avut ocazia să înscrie în minutul 77. Tricolorul a șutat puternic de la marginea careului, însă mingea a trecut puțin peste poarta adversarei.

Dacă nu a reușit să bage mingea în poartă, Rațiu și-a scăpat echipa de un gol. A respins o centrare în corner, chiar în ultimul minut al prelungirilor.

Pentru evoluțiile sale din această partidă, Andrei rațiu a fost notat, de către specialiștii de la Sofascore, cu 6.9, iar mediua echipei a fost 6.7.

În urma acestui rezultat de egalitate, după 7 etape, echipa lui Rațiu rămâne pe locul 10, cu 9 puncte. Girona se află pe locul 12, cu 8 puncte.

În etapa următoare, Rațiu și coechipierii lui o vor înfrunta acasă pe Leganes.