Vestea momentului despre tricolorii lui Mircea Lucescu! Dezvăluiri de ultimă oră înaintea meciului. Ce le-a făcut selecţionerul

Vestea momentului despre tricolorii lui Mircea Lucescu! Dezvăluiri de ultimă oră înaintea meciului. S-a aflat ce l-a făcut selecţionerul. Înaintea antrenamentului, Lucescu a ţinut un discurs motivaţional de 10 minute. România intră în linie dreaptă înaintea disputei cu Lituania.

Băieţii lui Mircea Lucescu au început perfect actuala ediţie a Ligii Naţiunilor. Au bătut Kosovo, în deplasare, scor 3-0. Acum, urmează disputa contra celor din Lituania.

Vestea momentului despre tricolorii lui Mircea Lucescu!

Băieţii lui Mircea Lucescu au efectuat, duminică, antrenamentul oficial premergător partidei cu Lituania. Şedinţa de pregătire s-a efectuat în cantonamentul de la Mogoşoaia, conform frf.ro.

Înainte de startul şedinţei de pregătire, selecţionerul Mircea Lucescu le-a ţinut jucătorilor un discurs motivaţional de aproximativ 10 minute. Le-a subliniat importanţa meciului şi le-a transmis că încrederea, curajul şi determinarea sunt esenţiale pentru a obţine o nouă victorie.

Toţi fotbaliştii sunt apţi şi s-au pregătit normal. Atmosfera din lot este una optimistă, iar tricolorii sunt concentraţi să obţină toate cele trei puncte şi împotriva Lituaniei.

Partida dintre România şi Lituania se va disputa luni, de la ora 21:45, pe stadionul Steaua, şi va fi transmisă în direct la Prima TV. Aceasta este a doua partidă a echipei naţionale din noua ediţie a Ligii Naţiunilor, după succesul de la Priştina, scor 3-0. Mai mult, este primul meci pe teren propriu pe banca echipei naţionale a selecţionerului Mircea Lucescu.