Vestea momentului despre Răzvan Lucescu! PAOK Salonic a ieşit din criză. Finalul unui meci crucial în Grecia

Vestea momentului despre Răzvan Lucescu! PAOK Salonic a ieşit din criză. Finalul unui meci crucial în Grecia i-a adus formaţiei fostului selecţioner o victorie extrem de importantă în lupta pentru titlu.

Răzvan Lucescu pare că a reuşit să treacă peste criza de rezultate din ultimele săptămâni. Cei de la PAOK Salonic fuseseră eliminaţi din Cupa Greciei, dar au pierdut şi primul loc în campionat.

Vestea momentului despre Răzvan Lucescu!

Echipa greacă PAOK Salonic, pregătită de antrenorul român Răzvan Lucescu, s-a impus duminică, în deplasare, scor 3-1. A fost o victorie extrem de importantă în faţa echipei Panetolikos, în etapa a 24-a din SuperLiga greacă.

Gazdele au condus cu 1-0, din minutul 5, cu golul lui Chatzitheodoridis. Cei de la PAOK Salonic au fost nevoiţi să lupte pentru a pleca cu puncte de la Agrinion. Elevii lui Lucescu jr au egalat prin autogolul lui Torrejon, din minutul 72. A fost de altfel un final magic pentru echipa fostului selecţioner al României.

Peste dooar un minut, echipa românului a şi preluat conducerea. Asta după reuşita lui Zivkovic. Konstantelias a închis tabela în minutul 90 şi PAOK s-a impus cu 3-1.

Formaţia antrenată de Răzvan Lucescu se află pe locul secund în clasament, cu 54 de puncte, la numai un punct de liderul AEK Atena. Panetolikos este pe 11, cu 19 puncte.