Vestea momentului despre Răzvan Lucescu! Ce a făcut PAOK Salonic după eliminarea din Champions League. Început dificil de campionat

Vestea momentului despre Răzvan Lucescu! S-a aflat ce a făcut PAOK Salonic după eliminarea din Champions League. Început dificil de campionat. Cei de la PAOK Salonic au învins cu scorul de 3-2 pe Panserraikos, în prima etapă din campionatul Greciei, Super League.

Echipa lui Răzvan Lucescu a avut un început dificil de meci. Oaspeţii au condus cu 1-0 la Salonic, prin golul marcat de fostul jucător de la Voluntari, Farul şi CFR, spaniolul Jefte Betancor, în minutul 31, din penalty.

Vestea momentului despre Răzvan Lucescu!

Echipa lui Răzvan Lucescu a egalat tot din penalty, în minutul 35. Atunci, Schwab a transformat lovitura de pedeapsă. Echipa lui Răzvan Lucescu a preluat conducerea în minutul 45+3, prin Ozdoev, însă Panserraikos a egalat imediat după pauză. În minutul 49, a înscris prin Salazar. Victoria campioanei Greciei a venit în minutul 60

A fost adusă tot de un gol din penalty marcat de tot de Stefan Schwab. Această victorie vine la timp pentru cei de la PAOK Salonic. Asta după eliminarea şocantă din turul 3 preliminar din Champions League. După 2-2 în deplasare, echipa greacă a fost eliminată după ce a pierdut pe propriul teren, cu Malmo.