Vestea momentului despre Radu Drăgușin! S-a aflat chiar înaintea meciului. Englezii au dat verdictul

Radu Drăgușin a jucat primul său meci pentru Tottenham după o pauză de aproximativ două luni! Englezii au dat verdictul în cazul internaționalului român, care va fi probabil titularizat în amicalul cu Bayern Munchen.

Radu Drăgușin s-a alăturat colegilor de la Tottenham în Coreea de Sud, în urma vacanței de care s-a bucurat după EURO 2024. Tricolorul a fost introdus în teren de către antrenor, unde a jucat numai 20 de minute.

Vestea momentului despre Radu Drăgușin!

După o pauză de mai bine de două luni, Drăgușin a jucat contra echipei K-League Stars, scor 4-3. În acest meci a jucat numai 20 de minute. Apărarea lui Tottenham s-a clătinat serios contra starurilor din Coreea de Sud, iar fanii londonezilor au cerut ca românul să intre mult mai devreme pe teren. Se pare că tehnicianul Ange Postecoglou ar urma să țină cont de aceste lucruri în următorul amical al lui Spurs.

Următorul meci amical al englezilor este împotriva lui Bayern Munchen, care se va disputa sâmbătă, 3 august. Presa din Anglia a anunțat că Drăgușin va începe titular împotriva bavarezilor.

”Drăgușin a ajuns în Coreea de Sud pentru a se conecta din nou cu colegii săi de club. Acum, după primele minute jucate în pre-sezon, Drăgușin va fi probabil titularizat în amicalul de sâmbătă împotriva lui Bayern Munchen. Revenirea lui Drăgușin i-a dat cu siguranță un impuls lui Postecoglou”, a relatat football.london.

Internaționalul român a avut un parcurs excelent la turneul final din Germania.