Vestea momentului despre Radu Drăguşin! Ce a făcut tricolorul la ultimul meci. S-a întâlnit cu echipa care l-a vrut cu disperare

Vestea momentului despre Radu Drăguşin! S-a aflat ce a făcut tricolorul la ultimul meci. S-a întâlnit cu echipa care l-a vrut cu disperare. Jucătorul român a început titular în partida de pregătire cu Bayern Munchen.

Radu Drăgușin a început titular, dar Spurs a pierdut, scor 1-2. În primul meci de pregătire de la revenirea sa la londonezi, cel împotriva formației K-League Stars, scor 4-3, Drăgușin a evoluat doar 20 minute.

Vestea momentului despre Radu Drăguşin!

Fanii lui Tottenham au fost nemulțumiți de rezultat și au cerut pe rețelele sociale ca Radu Drăgușin să fie titular în meciul cu Bayern, ceea ce s-a și întâmplat. Internaționalul român l-a înlocuit pe Emerson Royal în primul 11.

Totuși, fundașul român a petrecut doar 45 de minute pe teren. La pauza meciului, Drăgușin a fost înlocuit de mijlocașul Yves Bissouma. Ange Postecoglou a făcut trei mutări la pauza meciului cu Bayern, când echipa sa era condusă cu scorul de 0-1, grație reușitei lui Gabriel Vidovic din minutul patru.

Leon Goretzka a reușit să dubleze avantajul bavarezilor, în minutul 56. În cele din urmă, Tottenham a redus din diferență prin Pedro Porro din pasa lui Bissouma, cel care l-a înlocuit pe Drăgușin, în minutul 66.

Până la meciul cu Bayern, Tottenhm a obținut patru victorii din patru posibile în amicalele disputate, unde le-au întâlnit pe Hearts (5-1), QPR (2-0), Kobe (3-2) și K-League Stars (4-3). Tottenham va mai juca un meci amical cu Bayern Munchen pe 10 august.