Vestea momentului despre Radu Drăgușin! Ce a făcut tricolorul la Tottenham după 6 meciuri pe banca de rezerve. Anunțul englezilor de la finalul meciului

Radu Drăgușin a bifat prima apariție după 6 meciuri în care antrenorul l-a uitat pe banca de rezerve. Internaționalul român a întrat în minutul 75 al meciului Tottenham – Burnley, scor 2-1.

Fanii au lua foc înaintea meciului când au văzut că românul nu este titular și l-au făcut praf pe antrenor.

Nota primită de Radu Drăgușin

Radu Drăgușin (22 de ani) a început meciul cu Burnley pe banca de rezerve. A fost introdus în minutul 75, în locul lui Oliver Skipp. Aceasta a fost prima apariție a românului după ce în ultimele 6 partide a fost rezervă neutilizată.

Drăgușin a intrat la scorul de 1-1, dar în final Tottenham s-a impus, scor 2-1, după golul   lui Van de Ven din minutul 83.

Tricolorul a avut o intervenție foarte bună în minutul 90+5. Potrivit statisticilor, a atins balonul de 12 ori și a reușit 11 dintre cele 12 pase încercate.

Cei de la Sofascore i-au dat nota 6,6 pentru prestația sa.

Doar Brennan Johnson, dintre titulari, a fost notat mai slab decât Drăgușin, 6,5.

Oliver Skipp, cel pe care Radu Drăgușin l-a înlocuit, a fost notat cu 6,7, iar Romero și van de Ven, cei doi fundași centrali, au primit 7,8, respectiv 7,7. Pedro Porro a fost desemnat omul meciului, cu nota 8,0.

Fanii s-au dezlănțuit

Suporterii lui Tottenham l-au făcut praf pe Postecoglou după ce au văzu că românul a fost rezervă.

“Drăgușin nu joacă nici după 13 goluri încasate în 4 meciuri? Să fim serioși!”

“Care e rostul pentru care a fost adus Drăgușin? Van de Ven a jucat fundaș stânga la naționala Olandei. Putea fi jucat acolo, iar Drăgușin în centru pentru a primi minute. Postecoglou preferă să-l lase pe bancă și să joace cu un mijlocaș pe postul de fundaș stânga”.