Vestea momentului despre Nicuşor Stanciu! Ce a făcut tricolorul la ultimul meci. Edi Iordănescu trebuie să ştie

Vestea momentului despre Nicuşor Stanciu! S-a aflat ce a făcut tricolorul la ultimul meci. Edi Iordănescu trebuie să ştie. Damac, echipa unde evoluează românul şi care este antrenată de către Cosmin Contra s-a confruntat cu Al Feiha.

Nicuşor Stanciu a avut meci greu  în a 15-a etapă din primul eșalon al Arabiei Saudite. A fost însă o victorie pentru Damac, scor 4-2.

Vestea momentului despre Nicuşor Stanciu!

Kevin Georges Koudou a deschis scorul în minutul 16, iar Abdulaziz Al Shahrani a dus scorul la 2-0 în favoarea celor de la Damac în minutul 36 al confruntării. În repriza secundă, Henry Onyekuru a micșorat diferența. Damac a revenit în avantaj nouă minute mai târziu. Koudou a reuşit „dubla”.

Henry Onyekuru și-a trecut și el de două ori numele pe tabelă în minutul 69. Assan Ceesay a stabilit scorul final în prleungiri. Nicuşor Stanciu a fost integralist în Al Feiha – Damac 2-4.

După 15 meciuri desfășurate în primul eșalon al Arabiei Saudite, Damac se situează în acest moment pe locul opt cu 21 de puncte. Echipa pregătită de Cosmin Contra a înregistrat cinci victorii, șase rezultate de egalitate și patru înfrângeri.

Pentru Damac urmează meciul cu Al Ittihad de joi, 7 decembrie, de la ora 17:00, care va conta pentru a 16-a etapă din campionat. Ultima confruntare dintre cele două s-a disputat în aprilie. Atunci a fost o victorie la scor de neprezentare, 3-0, pentru cei de la Al Ittihad.