Vestea momentului despre Ianis Hagi! Românul, revenire de senzaţie pe teren. Ce au făcut cei de la Rangers

Vestea momentului despre Ianis Hagi! Românul, revenire de senzaţie pe teren. S-a aflat ce au făcut cei de la Rangers. Fotbalistul tricolor s-a întârs după aproape un an de zile pe teren.

Ianis Hagi a bifat prima apariție pe gazon după accidentarea suferită pe 21 ianuarie 2022. Cu românul pe teren din minutul 72, Rangers s-a impus în fața lui St. Johnstone, scor 2-0.

Vestea momentului despre Ianis Hagi!

Rangers s-a impus până să intre Ianis Hagi pe teren. Tavernier a deschis scorul din penalty în minutul 15. 20 de minute mai târziu cei de la St. Johnstone au rămas în inferioritate numerică, după eliminarea lui Clark. Kamara a dublat avantajul lui Rangers după pauză și a stabilit scorul final.

Ianis Hagi l-a înlocuit pe Tillman în minutul 72. Mai mult, a văzut cartonașul galben 7 minute mai târziu. Românul a fost notat cu 6,9 de SofaScore, sub media echipei.

Ianis Hagi s-a accidentat pe 21 ianuarie 2022, la genunchi, în meciul cu Stirling Albion FC (4-0), din turul al patrulea al Cupei Scoţiei. În acest moment, Rangers ocupă poziția a doua în clasament, cu 55 de puncte, la 6 lungimi în urma lui Celtic, echipă care are și un meci mai puțin disputat.

Chiar dacă a stat un an pe tuşă, Hagi are oferte din străinătate. Conform presei din Turcia, românul ar fi dorit de Galatasaray.