Vestea momentului despre Ianis Hagi! Continuă problemele pentru tricolor. Edi Iordănescu trebuie să ştie

Vestea momentului despre Ianis Hagi! Continuă problemele pentru tricolor. Edi Iordănescu trebuie să ştie. Internaţionalul român prinde foarte puţin minute la Alaves. Nu a reuşit să devină om de bază la basci.

Internaţionalul român, Ianis Hagi a jucat puţin şi în ultimul meci al celor de la Alaves. Bascii au remizat sâmbătă, pe teren propriu, scor 1-1, cu Villarreal, într-un meci din etapa a 24-a a campionatului Spaniei.

Vestea momentului despre Ianis Hagi!

Pentru echipa la care joacă Ianis Hagi a deschis scorul Omorodion, în minutul 25. Cuenca e egalat, în minutul 42 pentru Villarreal. Internaţionalul român a intrat pe teren în minutul 86.

În prelungiri, internaționalul român își putea trece în cont un assist. Acesta l-a găsit bine pe Omorodion la limita careului de 6 metri. Atacantul lui Alaves a finalizat dezamăgitor.

În total, Hagi a atins balonul de 4 ori, cele două pase încercate de el și-au găsit destinatarul. A și pierdut posesia în două rânduri. În consecință, cei de la Sofascore l-au notat cu 6,5. Cel mai mare calificativ din tabăra gazdelor a fost cel al lui Abdelkabir Abqar, 7,7, iar cel mai mic i-a aparținut lui Carlos Vicente, 6,2.

Partidele Real Sociedad – Osasuna, Real Madrid – Girona şi Las Palmas – Valencia au loc tot sâmbătă. Meciurile Getafe – Celta Vigo, Mallorca – Rayo Vallecano, Sevilla – Atletico Madrid şi FC Barcelona – Granada se vor disputa duminică, iar confruntarea Almeria – Athletic Bilbao este programată luni.