Vestea momentului despre Florinel Coman! Ce a făcut tricolorul la primul meci al noii sale echipe. S-a duelat cu Cosmin Olăroiu

Vestea momentului despre Florinel Coman! Ce a făcut tricolorul la primul meci al noii sale echipe. S-a duelat cu Cosmin Olăroiu. Fostul jucător de la FCSB tocmai a debutat la noua sa echipă, Al-Gharafa.

Florinel Coman şi-a îndeplinit visul. A reuşit să se transfere în străinătate, iar FCSB a încasat suma de 5.250.000 de euro.

Vestea momentului despre Florinel Coman!

Florinel Coman a debutat la Al-Gharafa în meciul amical cu Al-Sharjah, formația din Emiratele Arabe Unite antrenată de Cosmin Olăroiu. Al-Gharafa a pierdut meciul de debut al lui Florinel Coman, scor 2-3. Al-Sharjah a condus cu 3-0 la pauză, dar qatarezii au redus din diferență în partea a doua a jocului.

Astfel, Coman a debutat cu o înfrângere la noua sa echipă. Tricolorul nu a putut să o ajute pe gruparea qatareză să obțină primul succes în cantonamentul din Slovacia. A început meciul cu Al-Sharjah pe banca de rezerve și a intrat pe parcursul jocului.

La primul amical al celor de la Al-Gharafa din Slovacia, scor 1-2 cu MFK Zwollen, Florinel Coman nu a fost utilizat de staff-ul tehnic al echipei din Qatar. Florinel Coman ar putea bifa minute în teren și la următoarele jocuri de verificare programate de Al-Gharafa în cantonamentul din Slovacia.

26 iulie – Al-Ahly
31 iulie – Apollon Limassol

Al-Gharafa este cantonată în Slovacia până la data de 1 august. Coman va juca primul meci oficial la Al-Gharafa împotriva celor de la Al-Khor, pe data de 9 august, în prima etapă a campionatului din Qatar.