Vestea momentului despre echipa lui Gică Hagi! Început perfect în pregătiri pentru Farul. Ce s-a întâmplat în prima dispută

Echipa lui Gică Hagi s-a impus categoric la al doilea amical din cantonament. După eșecul cu echipa din Bulgaria, Farul s-a impus cu scorul de 5-3 în fața campioanei en-titre a Moldovei.

Farul și Zimbru Chișinău s-au întâlnit miercuri, la Baza Sportivă a Academiei Hagi.

Vestea momentului despre echipa lui Gică Hagi!

Meciul s-a desfășurat în două reprize, de câte 60 de minute, iar scorul a fost deschis de Cojocaru, în minutul 7. Imediat, în minutul 8, moldovenii au egalat prin Ohajunwa.

Pentru Farul a mai înscris Grigoryan, minutul 11, Cojocaru, min 27, Popescu, în minutul 31, și Rivaldinho, în minutul 60.

Pentru Zimbru a mai marcat Alaribe și Pegza, în minutele 83, respectiv 116.

Din cauză că Gustavo, Iancu, Larie, Buta, Dumitrache, Banu, Răfăilă și Aioanei au lipsit, Gică Hagi s-a bazat, în primul 11, pe Buzbuchi – M.Popescu, Bălașa, Dănuleasă, Ganea – Queiros, N.Popescu, Vînă – Grigoryan, Rivaldinho, Cojocaru.

Pe parcurs au mai intrat Ducan, Mușat – Cercel, Avramescu, Martinovic, Duțu, Nedelcu, Doicaru, Andronache, Dumitra, Sîrbu, Lazăr, Grosu, Ciobanu, Stoian, Bodișteanu, Grameni, Cocoș, Băsceanu.

Dintre jucătorii utlizați de Hagi, Ducan, Bălașa și Ciobanu au jucat pentru prima dată în tricoul alb-albastru.

Zimbru Chișinău s-a bazat pe Cebotari – Dedechko, Burghiu, Zango, Sandu – Ibrahima, Raileanu, Macritchii – Ali, Alaribe, Justice.

Pe parcurs au mai intrat Tuhar – Curos, Pegza, Paulinho, Sarain, Bitcă, Radu, Dimitrisin și Mihai.