Vestea momentului despre Dennis Man! Tricolorul are Italia la picioare. Anunţ de ultimă oră despre fotbalistul Parmei

Vestea momentului despre Dennis Man! Tricolorul are Italia la picioare. Anunţ de ultimă oră despre fotbalistul Parmei, după victoria pe care au avut-o în deplasare cu Spezia, în etapa a 15-a din Serie B, scor 1-0.

Parma și-a pus din nou baza pe Dennis Man și Valentin Mihăilă la meciul cu Spezia de sâmbătă seara.

Vestea momentului despre Dennis Man!

Dacă Valentin Mihailă a fost schimbat în minutul 56, Dennis Man a fost integralist.

Jucătorul de la națională a executat un corner în minutul 4 din prelungiri, iar veteranul portughez a trimis inexplicabil în propria poartă, din lovitură de cap.

Dennis a primit nota 7,4 – cel mai mare punctaj din angrenajul celor de la Parma, de către site-ul Sofascore, iar acest lucru nu se întâmplă pentru prima dată când acesta primește cea mai bună notă în acest sezon. De partea cealaltă, Mihăilă a primit nota 6,8.

Pentru Parma, în acest sezon, Man a jucat în 13 meciuri din 15. A reușit să înscrie 8 goluri și să ofere două assisuri.

În urma victoriei, Parma a urcat pe locul secund în clasamentul din Serie B, cu 33 de puncte. Locul îi asigură promovarea directă.

Man se află la Parma din ianuarie 2021 și mai are contract până în iunie 2025. Potrivit site-ului de specialitate, Man are cota de piață de 3,5 milioane de euro.

Valentin Mihailă a semnat cu echipa din Italia înaintea lui Dennis Man. Acesta este la echipă de la începutul lunii octombrie 2020 și are contract tot până în iunie 2025. Site-ul de specialitate l-a cotat pe Mihailă la 2,4 milioane de euro.