Vestea momentului despre Dennis Man! Ce au spus italienii după coşmarul de la Napoli. Valentin Mihăilă a fost schimbat

Dennis Man a primit verdictul din partea specialiștilor din Italia după înfrângerea suferită la Napoli. Deși a fost schimbat în timpul meciului, Valentin Mihăilă a primit o notă mai mare decât compatriotul său.

Parma a jucat în deplasare etapa a treia din Serie A, cu Napoli, și a pierdut cu scorul de 2-1.

Vestea momentului despre Dennis Man și Valentin Mihăilă

Deși au început în forță, și au deschis scorul în minutul 19, după ce Bonny a obținut și a transformat un penalty, adversari de la Napoli au înscris cele două goluri pe ultima sută de metri, în minutul 90+2 și în minutul 90+6.

Dennis Man a fost întegralist, pe când Valentin Mihăilă, care a primit cartonaș galben, a fost schimbat în minutul 73.

Zion Suzuki, portarul Parmei a foat eliminat în minutul 75, iar pentru că se efectuaseră toate schimbările, în poartă a intrat Del Prato, jucător de câmp.

Man a atins balonul în 38 de rânduri și a reușit 21 dintre cele 26 de pase încercate, a avut un șut blocat și i-au ieșit două driblinguri din patru. A mai reușit să câștige doar două dueluri din cele șase avute cu fundașii adverși și a pierdut balonul de 10 ori. În urma acestor lucruri, Sofascore l-a notat cu 6,4.

În timp ce Mihăilă a șutat de două ori pe lângă poartă, a reușit 21 din 25 de pase încercate și a câștigat jumătate dintre duelurile cu adversarii. A mai fost faultat de 3 ori și nu a driblat deloc. Sofascore l-a notat cu 7,1.

Cea mai amre notă a fost primitp de Adrian Bernabe, iar Bonny, marcatorul singurulu gol, a primit 7 ,6.