Vestea momentului despre Dennis Man! Ce a făcut tricolorul la ultimul meci. Şi Valentin Mihăilă, direct vizat

Vestea momentului despre Dennis Man! S-a aflat ce a făcut tricolorul la ultimul meci. Şi Valentin Mihăilă, direct vizat. Cei de la Parma au terminat la egalitate duminică, în deplasare, scor 0-0, cu Bologna, în etapa a 7-a din Serie A.

Dennis Man a fost titular la Parma, în timp ce Valentin Mihăilă a intrat pe parcurs. Parma a atacat poarta gazdelor prin Orsolini şi Bonny, care a fost aproape de gol în minutul 17.

Vestea momentului despre Dennis Man!

În partea secundă, cei de la Parma au rămas în zece după eliminarea lui Coulibaly, din minutul 52. Antrenorul Fabio Pecchia l-a introdus pe teren şi pe Mihăilă, în minutul 72. Astfel, echipa lui Dennis Man a rezistat în inferioritate şi au luat un punct de la Bologna, 0-0.

Tot în etapa a şaptea, Lazio şi Empoli au jucat la Roma. Oaspeţii au deschis scorul în minutul 9, prin Sebastiano Esposito. Lazio a egalat abia în finalul primei reprize, minutul 45+4, cu golul lui Mattia Zaccagni. Gazdele au ratat şi un penalty, în minutul 51, prin Castellanos. Scorul final a fost 2-1 pentru laziali, care au înscris golul victoriei prin Pedro, în minutul 84.

În clasament, Parma a făcut şase puncte şi este pe locul 15. Lazio e pe 4 (13 puncte), Empoli pe 9 (10 puncte) şi Bologna pe 12 (8 puncte).