Vestea momentului despre Dennis Man! Anunțul italienilor despre român. Edi Iordănescu trebuie să știe

Vestea momentului despre Dennis Man! A apărut un anunț al italienilor despre român. Edi Iordănescu trebuie să știe.

Cei de la Parma au obținut o remiză cu Sampdoria, scor 1-1, în meciul din etapa a 6-a de Serie B.

Vestea momentului despre Dennis Man

Dennis Man a fost titular în această partidă, dar Fabio Pecchia a decis să-l înlocuiască în minutul 58.

„Puțin implicat în acțiunile ofensive ale Parmei. A ales să atace mai degrabă pe stânga decât din partea sa. Apărarea Sampdoriei s-a închis foarte bine și a avut de suferit. Practic, nu reușește niciodată să găsească fulgerul potrivit pentru a ieși în evidență”, au scris italienii de la ParmaLive, care l-au notat pe Man cu 5.5.

Pe de altă parte, Valentin Mihăilă a intrat pe teren în minutul 65, internaționalul român primind tot nota 5.5 după duelul cu genovezii.

„Jumătate de oră pe teren fără impact. Nu își găsește poziția. Nu creează niciun pericol pentru apărarea adversă”, au comentat jurnaliștii din Italia.

Fabio Pecchia: „Este capabil să ofere continuitate”

În cadrul conferinței de presă de dinaintea meciului cu Sampdoria, tehnicianul celor de la Parma a vorbit despre situația lui Dennis Man.

„Este o călătorie și suntem cu toții fericiți, în primul rând el. Pentru că se simte bine și este capabil să ofere continuitate. L-am avut de la început și, în afară de o mică pauză din cauza unei mici probleme, a fost mereu apt.

Ne poate face să vedem viitorul cu mai multă încredere, dar putem accelera acest proces de creștere pentru toată lumea”, a transmis Pecchia, potrivit sursei citate anterior.