Vestea momentului despre Dennis Man! Anunţ clar al antrenorului despre tricolor. Edi Iordănescu trebuie să ştie

Vestea momentului despre Dennis Man! Anunţ clar al antrenorului despre tricolor. Edi Iordănescu trebuie să ştie. Fostul jucător de la FCSB a fost omul-cheie al celor de la Parma în meciului câştigat acasă, cu cei de la Sudtirol, scor 2-0.

Dennis Man a marcat un gol, din penalty și a oferit un assist la reușita lui Ange Bonny. Internaţionalul român a fost lăudat de toată lumea.

Vestea momentului despre Dennis Man!

Antrenorul Parmei, Fabio Pecchia, a subliniat evoluția bună a elevilor săi din ultimele partide. Mai mult, l-a lăudat şi pe Man și chiar l-a dat exemplu pe internaționalul român pentru ceilalți coechipieri.

”Mulți jucători au devenit mai buni! În fiecare meci trebuie să ai răbdare, dar uneori este foarte bine să forțăm golul. Sunt foarte fericit în privința evoluțiilor lui Dennis Man. Totuși, aștept ca și ceilalți jucători să se îmbunătățească.

Trebuie să îmbunătățim performanțele de la meci la meci, doar în acest mod Parma va deveni mai puternică”, a spus Fabio Pecchia, conform Parma Live.

Şi ziariștii italieni au susținut că evoluțiile lui Dennis Man din acest sezon sunt în continuă creștere. ”În prima repriză i-a lipsit elanul, dar a fost mereu periculos. În repriza a doua a fost mai inspirat, a construit câteva acțiuni interesante și a intrat mai mult în jocul ofensiv.

De la punctul cu var a fost din nou impecabil, un penalty executat perfect. A reușit al patrulea gol în ultimele trei meciuri și este în sfârșit decisiv în acest an. Nu a fost neplăcut, întotdeauna a avut o atitudine impecabilă. El continuă să crească”, au scris jurnaliștii de la Parma Live.