Vestea momentului despre Dan Petrescu! Echipa tehnicianului a pierdut finala Cupei Coreei de Sud

Vestea momentului pentru Dan Petrescu. Echipa tehnicianului a ratat primul trofeu în Coreea de Sud de la venirea românului, după ce cei de la Pohang s-au impus cu scorul de 4-2.

Jeonbuk câștigase meciul cu cei de la Incheon, de acum trei zile, și se calificase în ultimul act al competiției din Coreea de Sud.

Echipa lui Dan Petrescu a ratat primul trofeu în Coreea de Sud

Meciul a început în favoarea celor de la Jeonbuk, Song Min-Kyu a deschis scorul în minutul 17, dar la finalul primei reprize, în minutul 44, Han Chan-Hee a egalat pentru Pohang.

În minutul 50, Jeonbuk a trecut din nou în avantaj, când Gustavo a înscris de la punctul cu var. Totul părea să fie în avantajul echipei lui Petrescu, însă Pohang și-a arătat adevăratele forțe. Zeca a marcat în minutul 74, după care Kim Jond-Woo a făcut 3-2.

Golul care a stabilit scorul final a venit în minutul 90+1, grație lui Hong Y.

În sezonul actual, de la venirea lui Dan Petrescu, echipa sa a reușit să strângă 11 victorii, 5 remize și 8 eșecuri.